OLGUN HUKUK BÜROSU
ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Hukuki Danışmanlık17.07.2019

Hukuki Danışmanlık

Hukuk danışmanı; şirket sahiplerinin herhangi bir sorunla karşılaşması durumunda kendilerine hukuki alanda yol gösteren ve bu süreçte danışmanlık yapan kişilerdir. Konya avukatlarının yeni yeni üstlendiği bu görev hukuk müşavirliği olarak da adlandırılmaktadır. Günümüz de şirket sahiplerinin dev yatırım ve projelerde yer alması hukuksal alan da birden fazla içeriği beraberinde getirmiş ve hukuk danışanlarını duyulan ihtiyacı yükseltmiştir. Hukuk danışmaları sadece şirketler için değil bazen bireyler veya şirketler arasında arabulucu gibi anlaşma veya orta yol bulmaktadır. Hukuk danışmanlığı hizmeti vermek için 4 yıllık hukuk okumak yeterli değildir. Bulunduğun yerin barosuna kayıt olmakta gerekir.

Hukuk danışmanlarının görevleri aynı olmak zorunda değildir. Ayrı firmalarda çalışan hukuk danışlarının görevleri aynı olmamakla beraber aynı firma içerisindeki hukuk danışmanın bile görevleri farklı olabilir. Görevlendirme firma yetkilisi tarafından yapılır. Biri icra dosyalarının takibini yaparken diğeri mali alanlar da görevlendirilebilir.

Bireysel olarak hukuki alanda zorlanacağınız her türlü konuda nasıl bir yol izleyeceğinizi, haklarınızı, nasıl dava açabileceğiniz hakkında bilgi almak için hukuk danışmanından yardım alınabilmektedir.

Konya da, şirket veya bireysel olarak hukuk alanında danışmanlık alabileceğiniz birden fazla avukat vardır. Konya avukatları tecrübeli oldukları her alan da en iyi hizmeti verdikleri gibi danışmanlık alanında en iyi hizmet vermektedir. Sadece danışmanlık üzerine hizmet veren avukatlar olduğu gibi başka alanlarda hizmet verip danışmanlık yapanlar da vardır.

Adliye koridorlarında koşuşturmak veya davalara bakmak yerine kendi bürosunu açıp hukuk danışmanlığı hizmetine yönelen Konya avukatların sayıları giderek yükselmeye başlamıştır. Maddi açıdan karlı bir alan hukuk danışmalığı, büyük firmaların proje, ihale, yatırım, dosyaların takibi Konya avukatlarına daha az çaba daha fazla para elde etme olanağı sağlamaktadır. Saat bazlı çalışıp saatlik ücret almaktadırlar. Maliyet kısmı ne kadar cezbedici olsa da hukuksal kısmı bir o kadar zordur çünkü çok fazla bilgi ve deneyim gerekmektedir.

Blog Yazıları

+90 (332) 400 00 38

+90 (332) 400 00 48

+90 (332) 342 48 84

+90 (553) 048 68 12

info@olgun.av.tr

Fetih mah. Kültür cad. Nefer sok. Olgun Plaza No:1/b Posta Kodu: 42000 Karatay / KONYA