OLGUN HUKUK BÜROSU
ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Konya Adliyesi17.07.2019

Konya Adliyesi

Konya adliyesinin mimarisi eski Selçuklu motifleri üzerine tasarlanmıştır. Geniş, kapsamlı ve büyük bir alana sahiptir. İç kısmı ne kadar karışık olsa da düzenli bir alana sahiptir. Blok şeklinde ayrılmış, her birimin kendine ait bir bölümü mevcuttur.

Konya avukatları adliye ortamında çok fazla vakit geçirdikleri için onları da düşünerek vakit geçirilecek rahat alanlarda vardır. Konferans salonu, müzayede odaları, baro vestiyer gibi alanlar hem sosyal aktivite hem rahat kullanım açısından önemli yerledir. Geniş alana sahip otopark sayesinde Konya avukat sürücülerinin araçlarını güvenli ve rahat bir şekilde park etmesiyle park sorunu ortadan kaldırılmıştır. Büyük ve ferah olan yemekhane Konya avukatları, hakim ve savcılar için özel düşünülmüş ve inşasında ona göre tasarlanmıştır. Vip odaları, teras, kütüphane ve kafeteryası ile uzun süre adliye de zaman geçiren Konya avukatların sıkılmaması, rahat etmesi açısından özenle yapılmış ve Konya avukatlarının hizmetine sunulmuştur.

Ayrıca bina da mevcut olan kapalı garajlar sayesinden nezarethanelere bağlı direk geçişler vardır. Bu sayede mahkûmların güvenli koşullar altında nezarethanelere ulaşması sağlanmıştır. Mahkûmların duruşma salonlarına kolay ulaşması için merdivenler inşa edilmiştir.

Bina gün boyunca birçok kamera tarafından izlenmekte ve kayıt cihazı tarafından kayıt altına alınmaktadır. Girişler de polis aracılığıyla arama yapılmaktadır.

Konya adliyesi merkeze mesafesi uzak olsa da gerek mimarisi gerek donanımlı içyapısıyla ziyaretçileri tarafından tam puan almaya devam etmektedir. Konya avukatları ise işlerinin gecikmesinden yakınsalar da yapı olarak adliyeyi beğenmekte ve benimsemektedir. Konya da yaşayan biri olarak Konya adliyesinin oluşumunda emeği geçen herkese teşekkür eder ve bu güzel yapının çalışma işleyişinin de hızlı ve verimli olmasını temenni etmekteyiz.

Blog Yazıları

+90 (332) 400 00 38

+90 (332) 400 00 48

+90 (332) 342 48 84

+90 (553) 048 68 12

info@olgun.av.tr

Fetih mah. Kültür cad. Nefer sok. Olgun Plaza No:1/b Posta Kodu: 42000 Karatay / KONYA