OLGUN HUKUK BÜROSU
ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Konya Barosu17.07.2019

Konya Barosu

Konya bölgesinde çalışan avukatların zorunlu olarak bağlı oldukları meslek kuruluşudur. Konya barosu, bünyesinde bulunan avukatların ortak ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki etkinliklerini kolaylaştırmak, avukat müvekkil arasındaki güven ve dürüstlük ilişkisini sağlamak, avukatların disiplin, ahlak ve kurallarını gözeten kurumdur.

Barolar yasaların dışında bir görevle uğraşmaz. Parti, sendika ve dernek gibi aktiviteler de bulunmaz. Bulunan baro yetkilisi hakkında yargılama yolu açıktır.

Konya avukatları Konya barosu bünyesine bağlı, yardıma ihtiyacı olan insanlara adli yardım kapsamında yardımcı olur. Adli yardım ceza davaları dışında kalan davalar da müvekkilden herhangi bir ücret karşılığı almadan uygulanan bir sistemdir. Davaların ücreti baro tarafından müvekkil adına avukata ödenir. Bu ücret piyasa koşullarına oranla düşüktür. Bu ücreti kabul eden Konya avukatları görevlendirilir, herhangi bir zorunluluğu yoktur.    

Dava kazanılmaz ise ücret kişiden alınır. Kişinin ödeyecek durumu yok ve eğer uygun görülürse bir yıla uzatılarak taksitlendirilme yapılır.    

Konya barosunun uyguladığı bu sistem ve gönüllü Konya avukatları yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımız için maddi açıdan destek olmuştur. Sistem sayesinde haklı olduğu bir durumda sırf maddiyatı olmadığı için kendini savunamayan vatandaşların güveni ve gücü bir kat daha yerine gelmiştir.

Blog Yazıları

+90 (332) 400 00 38

+90 (332) 400 00 48

+90 (332) 342 48 84

+90 (553) 048 68 12

info@olgun.av.tr

Fetih mah. Kültür cad. Nefer sok. Olgun Plaza No:1/b Posta Kodu: 42000 Karatay / KONYA