OLGUN HUKUK BÜROSU
ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Konya'da Hukuk Mezunu Olup Büro Açmayı Düşünenler17.07.2019

Konya'da Hukuk Mezunu Olup Büro Açmayı Düşünenler

Üniversite de hukuk bölümü okudunuz ve mezun oldunuz peki ya sonra? Konya’da hukuk bürosu açmak veya Konya avukatlarının herhangi birinin yanında işe girmek mi? O halde bu iki tercihin avantaj ve dezavantajlardan bahsedelim.

Sınav, bütünleme, ders geçme evresini atlattınız ve mezun oldunuz. Kafada soru işaretleri dolanmaya başladı. Karar verdiniz kendi büronuzu açacaksınız. Tabi kendinize güvenin haricinde ailenize güvenmeyi unutmayın çünkü belli bir yıl büronun masraflarını onlar karşılayabilir. Konya da hukuk bürosu için ulaşım yönünden rahat, çevre bakımından merkezi ve maddi anlamda düşük bütçeli bir yer aramaya başladınız. Bunlara uyan kafanıza yatan ve içinizin sindiği bir ofis buldunuz ve kiraladınız. - Vergi dairesi, baro, SGK, belediye ve ticaret odasına gerekli başvuruları ve izinleri almayı unutmayın. - Hukuk büronuzun elektrik, su, doğalgaz açtırma işlemleri gibi ofis ihtiyaçlarını ve gerekli masraflarını karşıladınız. Bütün işleri bitirdiniz artık rahatım mı dediniz durun durun her şey yeni başlıyor.

Konya da güzel bir hukuk büronuz var. Artık iş peşinde koşmaya başlayabilirsiniz. Buraya kadar gelip sonrasında üç sene beş sene iş alamayan yüzlerce avukat olmuş ve yaptıkları masraflar yanına kar kalıp ofisini kapatanlar olmuştur. Siz o gruba dâhil olmamak için mutlaka çevrenizi geniş tutun. İş alma süreciniz ve kariyerinizde ilerlemeniz çevreye ve aldığınız davayı sonuçlandırmanıza bağlıdır. Konya da kaliteli bir çevreye sahipseniz bu ihtimalleri biraz kulak arkası edebilirsiniz. Hukuk büronuzda ilk davanızı aldınız diyelim. Aldığınız davanın size nasıl getirisi olacağını bilmediğiniz için davayı olumlu yönde sonuçlandırmaya gayret edin ve olumsuz sonuçlanacağını tahmin edebileceğiniz hiç bir davaya boşuna vakit ayırmayın. İlk dava da olumlu sonuçlanıp sonrasında o kadar çok dava alıp çevre yapan Konya avukatı vardır ki yaşadığı süreçleri bilseydiniz yüzünüzdeki şaşkınlığı görebilirdiniz. Bir dava ile yükselip veya düşebilirsiniz. Artık duyulma ve çevre yapmaya başladınız ve maddi anlamda iyi kazanıyorsunuz. Davalarınıza, duruşmalarınıza, hacizlerinize yetişemiyorsunuz o halde yanınıza yardımcı olacak sekreter, icra takip elemanı, kâtip, stajyer almanızın zamanı gelmiştir. Konya ve diğer iller de belki de uluslararası hukuk bürosu olarak adınızı duyurup büyümeye ve gelişmeye gidebilirsiniz.

Gelelim ikinci tercihiniz olabilecek, herhangi bir Konya avukatının yanında işe başlamak… Öncelikle herhangi bir avukatın yanında işe başlamak demek sizin ikinci planda olacağınızı kabul etmeniz demektir bunda bir hemfikir olalım. Ne kadar bilginiz ve deneyimizin olsa da son sözü o söyleyecektir. Maddi anlamda ise az para kazanacaksınız. İşe başladığınız yerde sadece mesleğinizi icra edeceğinizi düşüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü yeri gelecek büroyu silip süpüreceksiniz yeri gelecek çay kahve işine bakacaksınız yeri gelecek dilekçeleri siz yazacaksınız. Bunları göz önüne alarak yine de Konya avukatının yanında çalışmak istiyorsanız size vereceği tek avantaj iş anlamında deneyim, tecrübe ve çevre kazandırmak olur.

Hukuk fakültesinden mezun olmuş ve Konya da hukuk alanında hizmet vermeyi istiyorsanız bunları düşünerek kendiniz için en doğru kararı verin. İyi mi olur kötü olur diye korkmayın. Ne demişler en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir. Tek başına büro açmak isteyenler siz de şunu unutmayın hayatta bezen risk almak gerekir.

Blog Yazıları

+90 (332) 400 00 38

+90 (332) 400 00 48

+90 (332) 342 48 84

+90 (553) 048 68 12

info@olgun.av.tr

Fetih mah. Kültür cad. Nefer sok. Olgun Plaza No:1/b Posta Kodu: 42000 Karatay / KONYA