OLGUN HUKUK BÜROSU
ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Konya’da İcra Takip Elemanı Olarak Çalışmak17.07.2019

Konya’da İcra Takip Elemanı Olarak Çalışmak

İcra takip elemanı; Konya hukuk bürolarında çoğu zaman önemsiz ve arka planda gibi görünseler de gerçekte bir o kadar önemli yere sahip kişilerdir. Dava takibi, dava açma, icra işlemleri gibi birden fazla işleri yürütürler. Yoğun olarak icra takibi yapsalar da tek görevleri o değildir. Adliye de evrak işlerin de ve hukuk bürosunda evrak hazırlama sürecin de sorumlu olabilirler.

Konya da icra takip elemanı olmak için hukuk veya 4 yıllık bir üniversite mezunu olma şartı yoktur. Bu alan da kariyer planı düşünenler eğitim alabilir veya programlara katılıp sertifika alarak icra takip elemanı olarak çalışabilir. İki yıllık adalet yüksek meslek okulundan mezun olan kişilerde icra takip elemanı olarak Konya hukuk bürolarında görev alabilir. Bunun yanı sıra lise mezunu olup gelişime, öğrenmeye açık olan ve bu mesleği seven kişiler de avukatların yanında icra takip elemanı olarak çalışmaya başlayabilir.

İcra takip elemanı; İcra dosyasının açılabilmesi için hukuk bürosunda belirle kurallar ve sisteme uygun dokümanları hazırlar. Hazırlanan evrakların adliyedeki birimine iletip açılması ardından icra dairesine teslimini yapar. Çalıştığı avukatın yerine ihalelere katılabilir. İhale sırasındaki miktarlar da ödeme yapılması ve işlem sonrasında gerekli evrakların düzenlenip avukata teslimini gerçekleştir.

Her meslekte olduğu gibi Konya hukuk bürolarında icra takibi olarak çalışmak sabır, emek ve dikkat ister. Bazen o kadar yüksek miktarlar elinizden geçer ki bir dikkatsizliğinizde parayı yitirebilir veya yanlış işlemler de kullanabilirsiniz. Yaptığınız yanlışın dönüşünü yoksa vay halinize. Dikkatli ve sabırlı biriyim diyorsanız buyurun, tecrübe ve deneyimi zamanla kazanırsınız.

Blog Yazıları

+90 (332) 400 00 38

+90 (332) 400 00 48

+90 (332) 342 48 84

+90 (553) 048 68 12

info@olgun.av.tr

Fetih mah. Kültür cad. Nefer sok. Olgun Plaza No:1/b Posta Kodu: 42000 Karatay / KONYA