OLGUN HUKUK BÜROSU
ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Konya‘da Şirket Avukatlığı17.07.2019

Konya‘da Şirket Avukatlığı

Günümüzde iş dünyası oldukça gelişmiş ve büyümüş, toplumda önemli bir yere gelmiş durumdadır. Bu nedenle 2011 yılında yeni Türk ticaret kanunu yürürlüğe girmiştir. Bu durumun olumlu yanları olsa da uyuşmazlıkları da beraberin de getirmiştir. Şirketler hukuki problemlerin çözülmesi, öncesinde tedbir alınması amaçlı kendileri ile çalışmak için alanında uzman iyi bir ticaret avukatını ihtiyaç duymaktadır. Ticaret hukuku en girift, en karmaşık alanlardan biridir.

Şirket sahipleri bu alan da çalışan avukatlar hakkında araştırma yapıp sonrasında iletişime geçerek kendileri ile çalışmaları konusunda anlaşmaya varırlar. Avukatlar çalıştığı şirketlerin alanları üzerinde bütün kanunları bilmeli, değişen ya da yenilenen kanunlar hakkında sürekli takipte olmaları gerekir. Şirketin sermayesi, hangi alım-satımla uğraştığı ve ne alan da hizmet verdiğini bilmelidir. Bünyesinde çalışanın bulup bulunmadığı bulunuyor ise kaç tane bulunduğunu öğrenmelidir. Buna göre şirketler hukuku, ticaret hukuku, iş kanunları gibi çalıştığı şirket/şirketlere göre bilgiler edinmelidir.

Konya da bu alanda uzman çok iyi avukatlar bulunmaktadır. İşlerinin zorluğunu ve riskini ne kadar bilseler de bu alana yönelenler artmaktadır. Çünkü hukuk çok derin bir alandır ve hepsi bir anda bilinmez. Ama alanı daraltıp tek bir konu da uzlaşma düşüncesi daha doğru olur. Bunu kendilerine ilke edinen Konya avukatları alanında uzmanlaşıp kariyerinde önemli yerlere gelmektedir.

Blog Yazıları

+90 (332) 400 00 38

+90 (332) 400 00 48

+90 (332) 342 48 84

+90 (553) 048 68 12

info@olgun.av.tr

Fetih mah. Kültür cad. Nefer sok. Olgun Plaza No:1/b Posta Kodu: 42000 Karatay / KONYA